Perry Rhodan – Lemurie

Od srpna 2006 do února 2007 vycházela u nakladatelství Vašut šestidílná minisérie Perry Rhodan – Lemurie.

Seznam svazků:

1. Frank Borsch - Hvězdná archa 
2. Hans Kneifel - Probuzený spáč 
3. Andreas Brandhorst - Exodus generací 
4. Leo Lukas - První nesmrtelný
5. Thomas Ziegler - Poslední dny Lemurie 
6. Hubert Haensel - Nejdelší noc
Šestidílná minisérie Perry Rhodan – Lemurie
©PERRY RHODAN; Pabel-Moewig KG / Jan Vašut s.r.o.

Obsah:

Píše se rok 1327 NGL. Od války s Říší Tradom uplynulo asi 15 let. Pozemšťané se chystají na příchod zvýšené hyperimpedance.
Při tajné misi prováděné v této souvislosti k diplomatickému navázání kontaktů s Akonany narazí Perry Rhodan v dalekosáhle neosídlené a neprozkoumané mlhovině Ochent v Mléčné dráze na prastarou lemurskou generační loď, která se už 50 000 let žene přibližně rychlostí světla – díky relativistickým efektům na palubě této Hvězdné archy uplynulo zatím jen asi 500 let.

Ukáže se, že tato Hvězdná archa je jedna z celkem nejméně 44 lodí, které odstartovaly ještě před založením Velkého Tamania a před válkou proti Bestiím. Iniciátorem tohoto vystěhovaleckého programu byl Levian Paronn, nositel buněčného aktivátoru, který odcestoval do minulosti.
Po válce proti Lemurům založili Bestie všude v Mléčné dráze arzenálové planety, ve kterých se daly vyrobit tisíce klonovaných bojovníků a stejně tolik bojových lodí. Pět takovýchto základen bylo aktivováno po objevu Hvězdných arch, podařilo se je ale zničit. Kolik dalších – ale neaktivních – základen je ještě v Mléčné dráze k dispozici, není známo.

Tři naklonované Bestie přežijí zničení arzenálové planety. Jejich jména zní: Ion Lissos, Lev Utan, Murrn Hoks. Nemají nic společného s divokou náturou svých předků, spíše se podobají mírumilovným Haluťanům. Pomohou usídlit částečně mutované přeživší ze všech Arch na planetě, jejíž souřadnice se nikdo kromě nich nesmí dozvědět. Od roku 1327 NGL žijí tedy znovu v Mléčné dráze Lemurové.