Hlavní postavy seriálu

Perry Rhodan

©PERRY RHODAN; Pabel-Moewig KG

Muž, který přivedl lidstvo ke hvězdám. Zakladatel Třetí moci, po mnoho století Velký administrátor Solárního impéria, poté mluvčí Hanzy a Rytíř Hlubiny, ve 14. století NGL terranský rezident.

Perry Rhodan umí hbitě reagovat na nové situace, díky čemuž se mu někdy říká „okamžitý přepínač“, disponuje zdravou mírou sebekritiky, myslí velice logicky a disponuje trochou suchého srdečného humoru. V průběhu života se mu kromě toho vyvine ještě smysl pro chápání kosmologických souvislostí. Perry Rhodan proto platí za prototyp člověka nové epochy, který se vidí jako občan celého vesmíru.

Více o Perrym se dozvíte v jeho životopise.

Atlan da Gonozal

©PERRY RHODAN; Pabel-Moewig KG

Nesmrtelný Arkonidan je vedle Reginalda Bulla nejstarším druhem Perryho Rhodana. Atlan pochází ze šlechtického rodu a byl jako Krystalický princ předurčen vládnout Velkému impériu. Jako velitel arkonidské flotily byl 8000 let před naším letopočtem převelen na Zemi. Jako jediný z flotily přežil nečekaný útok, strávil zde dalších deset tisíc let a ovlivňoval tak rozvoj lidstva.
Jeho zpočátku povýšenecký postoj se promění v trvalé přátelství s Pozemšťany, zvláště pak s Perrym Rhodanem.

Atlan je jedním z nejoblíbenějších hrdinů série v celé její historii a má dokonce svou vlastní řadu.

Více o Atlanovi se dozvíte v jeho životopise.


Reginald Bull

©PERRY RHODAN; Pabel-Moewig KG

Reginald Bull, přáteli nazývaný Bully, patřil k posádce lodi STARDUST, která přistála pod velením Perryho Rhodana na Měsíci roku 1971. Od té doby se z Bullyho stal věrný přítel Terranců.

Je nezdolný optimista a zároveň muž, z jehož pocitů se nedá nic vyčíst. Později se stává státním maršálem Solárního impéria, Rhodanovým zástupcem a jeho velice blízkým přítelem.

Více o Bullym se dočtete zde.

Gucky

©PERRY RHODAN; Pabel-Moewig KG

V roce 1975 se na své domovské planetě Tramp tajně dostane na palubu lodi STARDUST II a brzy poté je přijat do Sboru mutantů. Sám sebe nazývá „zachránce vesmíru“‚ a je znamenitý telekinet, telepat a teleportér.
Během času se vyvíjí jeho srdečné přátelství s Perrym Rhodanem, ale především s Reginaldem Bullem, který však často musí snášet Guckyho žerty. Kromě své milované mrkve se může na celé hodiny nadchnout pro kraul.

Více o Guckym se dozvíte zde.


Icho Tolot

©PERRY RHODAN; Pabel-Moewig KG

První Haluťan, který se v roce 2400 setká s lidmi, kteří do té doby o existenci tohoto velkolepě inteligentního národa nic nevěděli. Tolot je v této době ještě relativně mladý, ale je již schopný vědec a opora svého národa.
Dlouho pozoroval Pozemšťany na jejich cestě vesmírem a s úsměvem je nazýval podvodníky Galaxie nebo jednoduše: „moje děti„. Perry Rhodan je pro něj „můj chlapec“. Povolil mu důvěrné oslovení „Tolotos„. Počínaje výpadem do Andromedy, je v budoucnu Haluťan věrným a silným přítelem po boku lidstva.

Více o Icho Tolotovi se dozvíte zde.

ID, Nesmrtelný z Poutníka

©PERRY RHODAN; Pabel-Moewig KG

ID, Nesmrtelný z Poutníka, je superinteligence, jejíž mocenská oblast zahrnuje vedle Mléčné dráhy Lokální skupinu.

Superinteligence je výsledkem oduševnění prastarého národa, jehož vědomí se kolektivně sjednotilo.

Vzhled ID je proměnlivý. Když Pozemšťané navštíví jeho umělý svět Poutník, zjevuje se ID často jako pulsující energetická koule.  

Více o superinteligenci ID najdete zde.