SFK Perry Rhodan

Často kladené dotazy

Home  >>  Často kladené dotazy

Otázka: Co nebo kdo to vlastně je Perry Rhodan?

Odpověď: Perry Rhodan je název největšího sci-fi seriálu, který byl kdy napsán. V Německu vychází pravidelně každý týden už od roku 1961 a počet vydaných dílů původní série již přesáhl 3000!
Perry Rhodan tedy není autor – na tvorbě seriálu se podílí tým několika autorů – ale stejnojmenný hlavní hrdina těchto příběhů.


Otázka: Jaké díly Perryho Rhodana vlastně vyšly v češtině?

Odpověď:


Otázka: Dají se z těchto stránek stáhnout nějaké svazky Perryho Rhodana?

Odpověď: Ne, tyto stránky slouží jako zdroj informací ohledně česko-slovenského fanklubu Perryho Rhodana. Na těchto stránkách žádné naskenované díly ani překlady nikdy nebyly zveřejněny.


Otázka: Vychází ještě Perry Rhodan v češtině? Kde ho mohu případně zakoupit?

Odpověď: Ano, v češtině momentálně (údaj k roku 2019) jako měsíčník vychází cyklus klasické řady Perryho Rhodana TERRANOVA – díly od čísla 2300 a dále.
Seriál vydává nakladatelství Moba, kde je také možné si jednotlivé díly zakoupit nebo předplatit. K dostání by měl být také na novinových stáncích.


Otázka: Kde seženu starší čísla Perryho Rhodana?

Odpověď: Starší čísla Perryho Rhodana z cyklu TERRANOVA a Hvězdný oceán je možné zakoupit na stránkách nakladatelství Moba.
Starší čísla klasické série, Thoregon nebo romány je možné sehnat například na aukčním portálu Aukro, v antikvariátech, zeptat se (případně nabídnout svou sbírku) můžete na fóru v Kosmické hanze nebo na Facebooku.


Otázka: Funguje ještě vůbec SFK Perry Rhodan jako klub?

Odpověď: Klub jako takový již několik let nemá stanovené vedení. V ČR i SR ale samozřejmě nadále existuje komunita fanoušků PR a dění kolem něj ještě úplně neuřelo.
Díky Atlanovi stále funguje Databáze Multiversa a fórum, nelze zde nezmínit Tyricovu neuvěřitelnou oddanost seriálu, protože celá ta léta stále neúnavně pokračuje v doplňování dM a překladech, Sanyn se i přes problémy v minulých letech stará o správný chod domény, kterou máme díky Crusherovi stále zaplacenou a Thora spravuje klubový web. Tzv. „zdravé jádro“ původního klubu i nadále pořádá pravidelná setkání.