OFICIÁLNÍ: PERRY RHODAN U NÁS KONČÍ!

OFICIÁLNÍ: PERRY RHODAN U NÁS KONČÍ!

Bohužel Vám s nelehkým srdcem musíme oznámit, že seriál PERRY RHODAN vydávaný v České a Slovenské republice nakladatelstvím Moba letošní rok skončí. Poslední číslo, které vyjde v květnu 2022, je svazek 200 – Finále pro Duála. Dle německého číslování se jedná o díl 2399, dokončen bude tedy celý cyklus Terranova, ne již však velkocyklus Mírojezdci.

Jedná se o oficiální informaci přímo z Moby (tímto děkujeme Tyricovi a Dinikovi za potvrzení), nakladatelství tvrdí, že další cyklus s názvem Negasféra již neplánuje momentálně vydávat, a to převážně z ekonomických důvodu.

Oficiální sdělení Moby:

Vážený pane xxx,
mnohokrát děkuji za Váš mail.
Ano, řada bude končit svazkem 2399 Finále pro Duála (titul vyjde v květnu letošního roku).
Zatím o vydávání nové série (Negasféra) neuvažujeme (zejm. z ekonomických důvodů).
S pozdravem a přáním všeho dobrého v novém roce
Lukáš Kratochvíl

Je to tedy přesně dvacet let, co se historie opakuje. V roce 2002 přestal vycházet původní cyklus PERRYHO RHODANA u nakladatelství Ivo Železný obdobně, jako dnes. My jsme však ve své práci nepolevili a za těch dvacet let jsme, věřím, dokázali skvělé věci – a především splnili i náš hlavní cíl. Tedy to, aby náš nesmrtelný hrdina nezemřel ani u nás. Proto se nemusíte bát, my tu i přes všechnu nepřízeň osudu zůstáváme a máme i na tento rok velké plány!

Mezi fanoušky se samozřejmě začalo ihned diskutovat o dalším možném postupu, včetně kontaktování německého vydavatele a případném zakoupení práv. Jakmile budeme vědět něco podrobnějšího, budeme vás informovat. Kdo by měl zájem přidat se, má možnost připojit se na Discord, kde se dozví detaily.

Tags: ,

4 Odpovědi

  1. Tyric napsal:

    Ani se nedivím, že končí, s takovými fanoušky, jaké tu má :-/

    • Milan Ďurica napsal:

      Moc velká škoda, mám všechny díly a často si je pročítám.Nejsem členem klubu, vždy jsem si našel trafiku nebo prodejce, který mi schovával každý díl.Velmi rád bych odebíral,pokud by některý distributor nabízel pokračování.Prosim, můžete mi podat informace,pokud se obnoví prodej?Kde bych mohl v případě sehnat pokračování? Děkuji za informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *