OFICIÁLNÍ: PERRY RHODAN U NÁS KONČÍ!

OFICIÁLNÍ: PERRY RHODAN U NÁS KONČÍ!

Bohužel Vám s nelehkým srdcem musíme oznámit, že seriál PERRY RHODAN vydávaný v České a Slovenské republice nakladatelstvím Moba letošní rok skončí. Poslední číslo, které vyjde v květnu 2022, je svazek 200 – Finále pro Duála. Dle německého číslování se jedná o díl 2399, dokončen bude tedy celý cyklus Terranova, ne již však velkocyklus Mírojezdci.

Jedná se o oficiální informaci přímo z Moby (tímto děkujeme Tyricovi a Dinikovi za potvrzení), nakladatelství tvrdí, že další cyklus s názvem Negasféra již neplánuje momentálně vydávat, a to převážně z ekonomických důvodu.

Oficiální sdělení Moby:

Vážený pane xxx,
mnohokrát děkuji za Váš mail.
Ano, řada bude končit svazkem 2399 Finále pro Duála (titul vyjde v květnu letošního roku).
Zatím o vydávání nové série (Negasféra) neuvažujeme (zejm. z ekonomických důvodů).
S pozdravem a přáním všeho dobrého v novém roce
Lukáš Kratochvíl

Je to tedy přesně dvacet let, co se historie opakuje. V roce 2002 přestal vycházet původní cyklus PERRYHO RHODANA u nakladatelství Ivo Železný obdobně, jako dnes. My jsme však ve své práci nepolevili a za těch dvacet let jsme, věřím, dokázali skvělé věci – a především splnili i náš hlavní cíl. Tedy to, aby náš nesmrtelný hrdina nezemřel ani u nás. Proto se nemusíte bát, my tu i přes všechnu nepřízeň osudu zůstáváme a máme i na tento rok velké plány!

Mezi fanoušky se samozřejmě začalo ihned diskutovat o dalším možném postupu, včetně kontaktování německého vydavatele a případném zakoupení práv. Jakmile budeme vědět něco podrobnějšího, budeme vás informovat. Kdo by měl zájem přidat se, má možnost připojit se na Discord, kde se dozví detaily.

Tags: ,

Jedna odpověď

  1. Tyric napsal:

    Ani se nedivím, že končí, s takovými fanoušky, jaké tu má :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.