PERRY RHODAN slaví 60. výročí!

PERRY RHODAN slaví 60. výročí!

Dnes je tomu přesně 60 let, co světlo světa spatřil první díl sci-fi seriálu PERRY RHODAN s názvem „Operace Stardust“, jehož autorem je K. H. Scheer.  

Zdá se to neuvěřitelné, ale ještě dávno před vznikem slavných sci-fi ság Star Trek nebo Star Wars, vyšel 8. září 1961 v tehdejším západním Německu první příběh neohroženého astronauta Perryho Rhodana, který položil základ nejdéle vydávané sci-fi sérii na světě. PERRY RHODAN se nikdy nedočkal úspěšného filmového zpracování, přesto je ve světě fenoménem. Za neuvěřitelných šedesát let si získal miliony fanoušků po celém světě. Od roku 1995 máme možnost být součástí Perryho dobrodružství i my v České republice a na Slovensku.

Počet vydaných dílů původní série letos přesáhl 3100 a stává se tak nejrozsáhlejším sci-fi seriálem vůbec. Až se na stáncích 10. září 2021 začne prodávat román „Unternehmen Sternenstaub“ (Operace Hvězdný prach) od Wima Vandemaana, který nese číslo 3134, bude to ve skutečnosti pětitisící román ze světa PERRYHO RHODANA! Na toto číslo upozornil čtenář PERRYHO RHODANA Leonhard Beyrle, který rovněž přispívá do Perrypedie. Ten spočítal všechna čísla – a došel k neuvěřitelnému zjištění: 5000. román totiž vyjde přesně v den 60. výročí série! Pokud by vás zajímalo, jak k tomuto počtu dospěl, kompletní seznam naleznete na oficiálních stránkách. 

Vzhledem k aktuální situaci ohledně coronaviru bohužel letos neprobíhají žádné oficiální akce a setkání pořádaná redakcí. Ta si však alespoň připravila online večer, na němž nebudou chybět autoři, kteří zde jistě prozradí pár chystaných novinek. Online program bude probíhat 10. září 2021 od 19:00 do 21:00.

Ani my tady v Čechách jsme s oslavami nezůstali úplně pozadu. Hautyho reportáž z letošního Festivalu fantazie jste si již dávno na klubových stránkách měli možnost přečíst – a pokud jste četli pozorně, jistě jste zaznamenali, že byl seriál PERRY RHODAN letos dokonce součástí programu!

Vzhledem k tomu, jak významné výročí v roce 2021 PERRY RHODAN slaví, řekli jsme si, že by bylo hezké udělat něco speciálního. A tím byla přednáška, kterou jste si pod názvem „Perry Rhodan: 60 let největšího sci-fi seriálu všech dob“ mohli vyslechnout v sobotu 3. července 2021 od 17:00 právě na Festivalu fantazii v Chotěboři. Přednáška byla zařazena do linie Klasikon, tedy té, která se právě věnuje klasickému sci-fi. A ať si kdo chce říká, co se mu zlíbí, PERRY RHODAN za těch 60 let nepopiratelně klasikou je. Thora si ve své přednášce dala za cíl, aby upoutala převážně nové posluchače, kteří třeba o seriálu nikdy neslyšeli. Prezentace byla ale jistě zajímavá i pro ty, kteří Perryho a jeho kamarády znají už hezkých pár let. Na úvod bylo samozřejmě sděleno, co to PERRY RHODAN vlastně je, kdy vznikl, kdo ho vytvořil, jak funguje a o čem vlastně pojednává. Prostor poté dostali hlavní hrdinové s Perrym a Atlanem v čele. Informace o kulovitých kosmických lodích byly přínosem jistě pro všechny přítomné. A pokud se dosud někdo nenechal nalákat ke čtení, tak Arkonidané a jejich slavné Impérium je jistě přesvědčili. Představeny byly také všechny základní řady vydávané převážně v Německu. A na závěr jsme nemohli nezmínit i tečku v podobě informací o české fanouškovské základně. K vidění byly také naše překrásné rhodanovské uniformy, v nichž se představili Thora a Alaska, jehož maska v přítmí hypnoticky zářila.

A pokud jste na přednášce byli jako hosté, neodcházeli jste nakonec pouze plni dojmů z prezentace o nejrozsáhlejším sci-fi světě, který byl kdy napsán, ale i s malým dárkem v podobě výtisků série PERRY RHODAN NEO.

Malý výroční (ne)sraz se nakonec konal i 4. září 2021. Krátký report, ale zato rozsáhlou fotodokumentaci si již také můžete přečíst zde na našem webu v sekci Akce a srazy.

Rhodan.cz, jeho tým a celá naše aktivní komunita přeje Perrymu Rhodanovi, aby mu to vydrželo alespoň ještě jednou tak dlouho! Nebo byste mu rádi popřáli něco jiného? 😊

2 Odpovědi

  1. Tyric napsal:

    Perrymu přeju mnoho dalších let, ALE – 5000 románů :-O! Kdo to má shánět a kupovat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *