Sraz Praha 4.9.2021

Sraz Praha 4.9.2021

Kde: Botanická zahrada Troja, Creperie U Slepé kočičky
Kdy: 4.9.2021
Kdo: Alaska a Alex a Nositel masky junior, Atlan, hauty, Thora, Toxy, Tyric a online přenosem z Islandu i rsc
Foto: Thora, Toxy, Alex


V sobotu 4. září 2021 se konal neplánovaný sraz. Neplánovaný proto, že se Alaska se svou rodinou rozhodli vyrazit do Botanické zahrady v pražské Troji. A my jsme se k nim postupně téměř všichni přidali. Neplánovaně jsme se také nakonec všichni sešli u vchodu do Botanické od autobusové zastávky Kovárna, a protože nás plnou silou navštívilo babí léto, v popoledním sluníčku jsme si vyšlápli kopeček skrz vinice až nahoru.

Hlavním lákadlem víkendového programu v Botanické byl Japonský den a výstava bonsají. A naše první kroky směřovaly přímo ke stánku s matchou a oku lahodícími barevnými (nejen) matcha kuličkami. Upřímně, kromě překrásné japonské zahrady plné soutěžních bonsají ze všech možných druhů stromků a keřů (kdo z vás kdy viděl bonsaj například z trnky?) jsme toho z japonského dne moc neviděli, protože podobný nápad jako my měly i další stovky lidí, kteří mezitím vyjedli všechno sushi a možná i vypili všechnu matchu… proto jsme se vydali prozkoumávat další krásy, které zahrada nabízí. Dokonce jsme zde, ukrytou v lese, našli i prastarou a notně zrezavělou kosmickou loď Skokanů. Příjemným lesíkem jsme došli až do prérie, kde se uskutečnil historicky první zámořský online sraz. Jeden důležitý člen tentokrát totiž chyběl – a to rsc, který si právě opékal buřty na nějaké islandské sopce, i když nám tvrdil, že je v opeře. Nedovedli jsme si ale představit, co by tam zrovna on dělal. Nakonec jsme zamířili do skleníku Fata Morgana. Pro některé sice byl zklamáním, o to hezčí to ale bylo venku, protože prostranství před ním je nově zrenovované.Odpoledne uteklo jako voda a pomalu bylo načase rozhodnout se, kam se vydáme večer. Náš oblíbený „Blackdog“ měl bohužel obsazeno, a tak Atlan navrhl restauraci se zajímavým názvem „U Slepé kočičky“. Protože se jednalo o creperii, vybrali si všichni k večeři jednu z výborných a opravdu skvostně připravených palačinek – tedy až poté, co vypili dvě malinovky, protože po výletě byli žíznivi. Zakrátko nás pak poctil návštěvou i kosmokrat Tyric, který se nemohl dostavit dřív, neboť prý plánoval se svou malou superinteligencí intergalaktickou železnici.

A pak už se tedy konečně začal probírat Perry Rhodan a témat nebylo zrovna málo. Řešily se samozřejmě překlady, a to převážně Thoregon, s nímž Tyric výrazně v posledních měsících pokročil – a když všichni hvězdní bohové dají – rád by dokončil alespoň stávající cyklus. S tím částečně souvisela i nabídka jednoho z členů, který přišel s návrhem na vydávání fanouškovské edice určitých dílů, o níž přítomní projevili potenciální zájem. Mluvilo se také o nabídce německých kolegů na účast na rhodanovském conu v Braunschweigu, který se bude konat příští rok 26. – 28. srpna 2022. Vzhledem k přítomnosti všech momentálních editorů Databáze Multiversa se samozřejmě mluvilo i o tomto projektu, kde se plánuje několik malých úprav. Opět padaly i návrhy, jak přilákat na srazy nové členy, a proto možná příště zkusíme novou strategii. Možná, protože nikdo z nás neví, co na podzim opět bude a bude-li vůbec možné další sraz pořádat. Tento se konal po téměř roce, pokud nepočítáme Festival fantazie, a všichni jsme byli moc rádi, že se zase můžeme vidět a bez větších obav si i díky očkování užívat relativní svobodu.


Tags: , , , , ,

Jedna odpověď

  1. […] Malý výroční (ne)sraz se nakonec konal i 4. září 2021. Krátký report, ale zato rozsáhlou fotodokumentaci si již také můžete přečíst zde na našem webu v sekci Akce a srazy. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *