1. mezinárodní Den Guckyho – 23.10.2020

1. mezinárodní Den Guckyho – 23.10.2020

Jednoho z nejstarších a nejznámějších hrdinů série Perry Rhodan, myšoba Guckyho, asi není třeba představovat. A protože se stále těší velké oblíbenosti, slaví se letos historicky poprvé Guckyho den (#GuckyTag), který připadá na 23. října. Možná si říkáte, co je po tolika letech důvodem toho všeho? Pokud si vzpomenete na letošní kontroverzní léto a díl Perryho Rhodana 3072, kde Gucky „zemřel strašlivou a velice kontroverzní smrtí“, vychází právě v pátek 23.10. pokračování s číslem 3088, v němž se myšob vrací znovu na scénu. Pro některé fanoušky je to sice zklamání, protože by se otravného Ilta rádi zbavili, většina se však shodne na tom, že je to přeci jen důvod k oslavě a svět Perryho Rhodana by bez tohoto chlupatého, mrkev pojídajícího hrdiny, nebyl už nikdy stejný.

Gucky je již od pradávna neodmyslitelnou součástí našeho českého fanklubu a jeho plyšové alter-ego nechybělo ani na mnoha akcích pořádaných klubem. Poprvé jsme měli možnost se na něj podívat zblízka v roce 2005, kdy k nám zavítal až z Německa v doprovodu bývalé dlouholeté předsedkyně SFK Perry Rhodan Iren-ky (foto vlevo dole), z čehož byli všichni patřičně nadšení a museli se s ním povinně vyfotit – například i náš admin Crusher (foto vlevo nahoře). Podruhé k nám Iren-čin myšob přijel v roce 2007 a se svým nesmrtelným kamarádem Alaskou dokonce kouřil vodní dýmku (foto vpravo nahoře). Druhý plyšový Gucky na fotkách patří Thoře a doprovází ji v posledních letech na větší klubové akce – už sice nekouří, zato si rád pochutnává na zmrzlině, i když není zrovna s mrkvovou příchutí, a upřímně nepohrdne ani Vurguzzem.

Pokud náhodou nevíte, kdo to je Gucky, uvádíme několik základních informací:

Postava myšoba Guckyho, tedy roztomilého mimozemšťana, který se vzhledem podobá kříženci myši a bobra, se poprvé v sérii Perry Rhodan objevila již v roce 1962 v čísle 18 – Rebelové z Tuglanu. Jeho stvořitelem je spisovatel Clark Darlton. Během tisíciletí se stal mutant se schopností telepatie, telekineze a teleportace věrným pomocníkem nejen Perryho Rhodana, ale zvláště pak přítelem Reginalda Bulla, jenž musí snášet jeho nemístné žerty. Dobrosrdečný a v mnoha případech také legrační „zachránce vesmíru“ se stal oblíbeným hrdinou mezi fanoušky napříč všemi generacemi. Další informace najdete také na Databázi Multiversa.

Máte nějakou zábavnou historku s Guckym, o kterou se chcete podělit? Máte ho rádi, nebo ho naopak nenávidíte a přejete si, aby ze série konečně zmizel? Budeme rádi, když se s námi podělíte – třeba zde do komentářů nebo na klubovém fóru!

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *