100. jubileum Waltera Ernstinga

100. jubileum Waltera Ernstinga

V sobotu 13. června 2020 by se Walter Ernsting dožil sta let. Pod svým pseudonymem Clark Darlton byl jedním z nejdůležitějších autorů německy psané science fiction scény. V roce 1961 založil společně s K. H. Scheerem sérii PERRY RHODAN.

Narodil se v Koblenci a vyrostl v době tzv. Třetí říše, kterou nenáviděl a odmítal, kvůli čemuž se neustále dostával do potíží. Po letech, které strávil jako voják na východní frontě a jako válečný zajatec v Rusku, se stal na počátku padesátých let jedním z průkopníků německé sci-fi. Nejprve působil jako redaktor, překladatel a literární agent.

Poté přijal své autorské jméno Clark Darlton a rozjel svou spisovatelskou dráhu. V roce 1955 vydal svůj první román UFO na nočním nebi, za který získal cenu HUGO. Počátkem 60. let vymyslel společně se svým kolegou Karlem-Herbertem Scheerem v bavorském Irschenbergu seriál PERRY RHODAN. Byl to právě on, koho napadlo jméno hlavního hrdiny. Kromě Perryho Rhodana je především otcem Guckyho, ale i Ernsta Ellerta, Barkona, Harna a Baltona Wyta. Až na ilustrátora Johnnyho Brucka nikdo nepatřil do autorského týmu tak dlouho jako on. Celkem v této sérii napsal 192 románů. Dočasně se podílel i na sérii ATLAN a dalších románech. V roce 1992 napsal svůj poslední román s číslem 1622 – Ztracenec.

Walter Ernsting zemřel ve věku 84 let 15. ledna 2005 v Salcburgu. Na jeho počest byl pojmenován asteroid (15265) Ernsting.

Další informace a autorovu bibliografii najdete na Databázi multiversa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *