Arkon se probouzí v novém cyklu Perry Rhodan NEO

Arkon se probouzí v novém cyklu Perry Rhodan NEO

20. února 2020 vychází v Německu první díl nového cyklu série Perry Rhodan NEO »Arkon se probouzí«. O jeho pozadí se ve svém „deníčku“ rozpovídal redaktor Klaus N. Frick:

První mimozemšťané, s nimiž se Perry Rhodan a jeho společníci setkávají na Měsíci, pocházejí z národa Arkonidanů. Jejich technologie jsou zázračné, jejich možnosti jsou mimo chápání mnoha lidí. A již od tohoto prvního setkání byli lidé a Arkonidané důvěrně propojeni – navzdory všem konfliktům, které se mezi nimi v uplynulých letech odehrály.

Arkon a Arkonidané jsou samozřejmě základními kameny série Perry Rhodan od prvního románu, který vyšel v roce 1961. Totéž platí pro Perry Rhodan NEO, kter vychází od roku 2011 a ve kterém jsou klasické myšlenky série interpretovány moderním způsobem a dnešní autoři je převádějí do nového vesmíru. V takzvaném Neoversu jsou Arkonidané pro lidstvo vždy důležitým referenčním bodem.

V Perry Rhodan NEO je to i díky jedné z hlavních postav. Perry Rhodan není jen protektorem Terranské unie, je také manželem Thory da Zoltral, vznešené Arkonidanky. Spolu mají dva syny, jednoho biologického a jednoho adoptovaného, ​​a to samo o sobě vytváří těsné spojení mezi Zemí a Arkonem.

To ale není vše. Arkonidané a Terranci mají stejné předky. Lidé používají technologii, kterou převzali od Arkonidanů a dále ji rozvíjeli. A nakonec, oba národy jsou si velmi podobné, pokud jde o vzhled – velmi se ale odlišují, pokud jde o morálku a strategii.

Jako čtenář jsem měl vždy rád kontrasty mezi Atlanem a Perrym Rhodanem. Dnes, jako editor, si velmi cením toho, když se hlavní hrdinové ne vždy shodují, ale aktivně se dohadují o budoucí cestě.

V současném plánování Perry Rhodan NEO existuje dlouhodobý plán, na kterém pracují Rüdiger Schäfer a Rainer Schorm. S vydáním 200. čísla série oba autoři exposé nejen vyhlásili novou éru, ale také začali přemýšlet v ještě širším kontextu než dříve. Nikdo neví, zda a jakým způsobem o tom všem bude možné vyprávět – ale existuje spousta nápadů, které sahají nejen ke svazku číslo 250, ale také daleko za jeho hranice.

Ale teď je čas začít novou sérii. Znovu se bude skládat z deseti svazků, počínaje číslem 220 až po svazek 229. Jeho název »Arkon se probouzí« již jasně ukazuje, na co bude zaměřena.

Samozřejmě, že těžištěm zápletky nejsou jen události na Arkonu a v kulovité hvězdokupě M 13; čtenáři se také dozví nové poznatky ze Země a dalších lidmi obydlených světů, stejně jako informace o širším pozadí a starých konfliktech. První román nové série se jmenuje „Impérium nad propastí“ a napsal ho Oliver Plaschka.

Redakční tým Perryho Rhodana byl velmi nadšený z toho, jak autor vypráví o lidech na Zemi a politických intrikách, stejně jako o Arkonidanech v M 13 a jejich konfliktech. Oliver Plaschka vzbuzuje zvědavost díky návštěvě starých známých lokací i díky novým postavám a bere čtenáře na vzrušující cestu Mléčnou dráhou.

Ale teď už dost, brzy se na toto téma dozvíte další informace. »Arkon se probouzí« bude určitě další série, která pro čtenáře Perry Rhodan NEO přinese mnoho vzrušující zábavy – a je i dobrou příležitostí pro bývalé i nové čtenáře, aby se na sérii dali šanci!

Zdroj


Dění série Perry Rhodan NEO máte možnost sledovat i vy, čeští čtenáři, prostřednictvím Databáze Multiverza. K dispozici jsou zde obsahy prvních dílů, stejně jako i nejnovějšího cyklu.

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *